სლოვაკეთის საგარეო საქმეთა მინისტრი - ჩვენ გავხსენით საკითხი, რომ საქართველო იყოს თავმჯდომარე ქვეყანა ეუთო-ში
სლოვაკეთის საგარეო საქმეთა მინისტრი: საქართველოს აქვს 7 პროცენტი ეკონომიკური ზრდა. რას არ მივცემდით, რომ ჩვენც ასეთი ეკონომიკური ზრდა გვქონდეს
16.02.2026 18:54
იურაი ბლანარი: სლოვაკეთის პარლამენტის თავმჯდომარეც უახლოეს დროში ესტუმრება საქართველოს და ასევე დაგეგმილია პრემიერ-მინისტრის ვიზიტიც. ვცდილობთ, რომ აღნიშნული მალე განხორციელდეს
16.02.2026 18:53
დავით ქართველიშვილი: როდესაც დიდი გარიგების (მსოფლიოს ახალ გავლენის სფეროებად გადანაწილება) ერთ-ერთი წამყვანი ვიოლინო, თუ არა დირიჟორი, იქნება აშშ-ს ახლანდელი ადმინისტრაცია, მასთან პირიქით, რაც შეიძლება მეტი კონტაქტი უნდა გვქონდეს
16.02.2026 17:48
ირაკლი ქადაგიშვილი - ბაჩო ახალაიას განცხადება ნიშნავს იმ დანაშაულის აღიარებას, რისი განხორციელებაც 4 ოქტომბერს უნდოდათ, პირდაპირი მტკიცებულებაა, რას აპირებდნენ და რა გეგმები ჰქონდათ
16.02.2026 17:40
ვიქტორ ორბანი - უკრაინელები და მათი პრეზიდენტი ჩაერივნენ უნგრეთის საარჩევნო კამპანიაში, თუმცა უნგრელებმა კენჭისყრაზე ნათლად განაცხადეს, რომ არ ეთანხმებიან უკრაინის ევროკავშირში გაწევრიანებას