სომხური მედია - სომხეთის ხელისუფლება აპირებს, მალე გაიყვანოს რუსი მესაზღვრეები თურქეთის საზღვარზე მდებარე ახურიკის საკონტროლო-გამშვები პუნქტიდან
სომხეთის ხელისუფლება აპირებს, მალე გაიყვანოს რუსი მესაზღვრეები თურქეთის საზღვარზე მდებარე ახურიკის საკონტროლო-გამშვები პუნქტიდან. ამის შესახებ ინფორმაციას სომხური მედია დიპლომატიურ წყაროზე დაყრდნობით ავრცელებს.
წყაროს ცნობით, ახურიკის საკონტროლო-გამშვები პუნქტის გადაცემის გადაწყვეტილება უკვე მიღებულია და დროშის ბოძიც კი აღმართულია. ამჟამად თურქეთისკენ მიმავალი რკინიგზის ხაზის მდგომარეობის შეფასება მიმდინარეობს.
აღსანიშნავია, რომ სხვა წყაროების ცნობით, თურქულმა მხარემ მარგარას საკონტროლო-გამშვები პუნქტის მახლობლად მშენებლობა უკვე დაიწყო.
სომხური მედიის თანახმად, ერთი მხრივ, თურქული მხრიდან მშენებლობის დაწყება და მეორე მხრივ, ახურიკის მოსალოდნელი გამოყენება საზღვრის უახლოეს მომავალში გახსნის სერიოზულ განზრახვაზე მიუთითებს.