უკრაინაში აშშ-ის საელჩო საკუთარ მოქალაქეებს აფრთხილებს, ბელარუსსა და რუსეთში არ გადავიდნენ
უკრაინაში აშშ-ის საელჩო საკუთარ მოქალაქეებს აფრთხილებს, რომლებიც უკრაინის დატოვებას ცდილობენ, უსაფრთხოების ვითარების "არაპროგნოზირებადობიდან“ გამომდინარე, არ გადავიდნენ ბელორუსში. ამის შესახებ ინფორმაციას СNN ავრცელებს.
ამერიკის დიპლომატიური წარმომადენლობის მიერ დღეს გაკეთებულ განცხადებაში, თავის მოქალაქეებს, განუმარტა, რომ ბელარუსში, „კანონების თვითნებური აღსრულების, დაკავების რისკის, უკრაინაზე რუსეთის სამხედრო თავდასხმებისა და ბელარუსში უკრაინის საზღვართან რუსი სამხედროების მობილიზების გამო “ რეკომენდირებული არ არის გადასვლა.
აშშ-ს საელჩომ მოქალაქეებს რუსეთში მოგზაურობისგან თავშეკავებაც ურჩია. მიზეზად „რუსეთის უსაფრთხოების სამსახურების წარმომადგენლების მიერ აშშ-ის მოქალაქეების შესაძლო შევიწროების“ რისკებსა და საელჩოს აშშ-ს მოქალაქეებისადმი დახმარების აღმოჩენის „შეზღუდულ შესაძლებლობას“ ასახელებს.