თქვენ რაც არ უნდა დაიბრალოთ ფაქტები არის ჯიუტი, რომ ამ ქვეყანას ჰყავდა უპასუხისმგებლო ხელისუფლება,რომელიც ჯარსაც სათამაშოდ თვლიდა, ქვეყანასაც და საერთოდ არ აინტერესებდა იქ რა მსხვერპლი იქნებოდა, მთავარი იყო სააკაშვილის ერბინა თავისი ტრიბუნით ჟურნალისტების კოჰორტასთან ერთად - წულუკიანი ყურაშვილს
"თქვენ რაც არ უნდა დაიბრალოთ ფაქტები არის ჯიუტი, რომ ამ ქვეყანას ჰყავდა უპასუხისმგებლო ხელისუფლება , რომელიც ჯარსაც სათამაშოდ თვლიდა, ქვეყანასაც" - ამის შესახებ დროებითი საგამოძიებო კომისიის თავმჯდომარე, თეა წულუკიანმა,თეა წულუკიანმა 2008 წელს სამშვიდობო ოპერაციების შტაბის უფროსს, გენერალ მამუკა ყურაშვილს, პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის სხდომაზე მიმართა.
"თქვენ რაც არ უნდა დაიბრალოთ ფაქტები არის ჯიუტი, რომ ამ ქვეყანას ჰყავდა უპასუხისმგებლო ხელისუფლება , რომელიც ჯარსაც სათამაშოდ თვლიდა, ქვეყანასაც, მის სუვერენიტეტსაც და საერთოდ არ აინტერესებდა იქ რა მსხვერპლი იქნებოდა, მთავარი იყო სააკაშვილის ერბინა თავისი ტრიბუნით ჟურნალისტების კოჰორტასთან ერთად და წარმოჩენილიყო ახალ დავით აღმაშენებლად." - განაცხადა წულუკიანმა