ფიგურულმა მოციგურავეებმა ანასტასია მეტელკინამ და ლუკა ბერულავამ, რომლებიც საქართველოს წარმოადგენენ, ბოსტონში (აშშ) მსოფლიო ჩემპიონატზე წყვილთა შეჯიბრში მეოთხე ადგილი დაიკავეს.
მოკლე და უფასო პროგრამებში მათ 202,21 ქულა დააგროვეს. გამარჯვება იაპონელმა სპორტსმენებმა რიკუ მიურამ და რიუიჩი კიჰარამ 219,79 ქულით მოიპოვეს. ვერცხლი გერმანიის წარმომადგენლებს ერგოთ, ბრინჯაო კი იტალიელ მოციგურავეებს.
მსოფლიო ჩემპიონატის შემდეგ, მეტელკინამ და ბერულავამ მიიღეს ოლიმპიური ლიცენზიები, რაც ნიშნავს, რომ მათ მიეცათ შესაძლებლობა, საქართველო წარმოადგენონ ზამთრის ოლიმპიურ თამაშებზე, რომელიც 2026 წლის 6-დან 22 თებერვლამდე გაიმართება მილანსა და კორტინა დ'ამპეცოში (იტალია). ამიტომ, ზამთრის ოლიმპიურ თამაშებში მონაწილეობის მისაღებად მათ მოუწევთ ოლიმპიური ბილეთისთვის ბრძოლა დამატებით საკვალიფიკაციო ტურნირზე, რომელიც სექტემბერში ჩინეთის დედაქალაქ პეკინში გაიმართება.