მორიგ ჯერზე ვეხვევით ოცნების პროპაგანდისტულ მახეში, რატო ვუსმენთ საერთოდ ბიძინას დადგმულ შოუს წულუკიანის შესრულებით? - ხოშტარია
"მორიგ ჯერზე ვეხვევით ოცნების პროპაგანდისტულ მახეში. რატო ვუსმენთ საერთოდ ბიძინას დადგმულ შოუს წულუკიანის შესრულწბით?" - ამის შესახებ კოალიცია "ცვლილებისთვის" ერთ-ერთი ლიდერი, ელენე ხოშტარია სოციალურ ქსელში წერს, რითიც ის „ნაციონალური მოძრაობის“ ხელისუფლების საქმიანობის შემსწავლელ პარლამენტის დროებით საგამოძიებო კომისის ეხმაურება.
"მორიგ ჯერზე ვეხვევით ოცნების პროპაგანდისტულ მახეში. რატო ვუსმენთ საერთოდ ბიძინას დადგმულ შოუს წულუკიანის შესრულწბით? აი რომ ვუსმენთ რა ინფორმაციის მიღებას ემსახურება? რუსები არიან და როგორც რუსებს შეეფერებათ მედვედევის პოზიციით ლაპარაკობენ. ახალია რამე? წულუკიანი რამის მკადრებელი არაა? რო ვუსმენთ რას ვიგებთ? წარმოიდგინეთ მათი სრული იგნორი და არგაშუქება რას დამართებდა, იბურტყუნონ ოთახში კიდე სტატუსებს ვუძღვნით შინაარს, დედა ეს როგორ იკადრა. ყველაფრის მკადრებლები არიან და ეს ახალი არაა. დავუნრუნდეთ ჩვენ დღის წესრიგს" - წერს ელენე ხოშტარია.
ცნობისთვის, კომისიის დღევანდელ სხდომაზე განსახილველი საკითხი 2004-2008 წლებში საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე შექმნილი ვითარება და 2008 წლის აგვისტოს ომია. როგორც გენერალმა მამუკა ყურაშვილმა განმარტა, ის ამ საკითხზე ჰააგაშიც მოწმის სახით არის დაკითხული, ამასთან, მზად არის კომისიის შეკითხვებსაც უპასუხოს.