კონკრეტული დანაშაულის ჩადენისას ვიღაცებისთვის პოლიტიკა და ე.წ. მედია არის ხოლმე თავშესაფარი, რაც ფაქტია ელისო კილაძის შემთხვევაში, - ასე შეაფასა პრემიერ-მინისტრმა, ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტ ელისო კილაძის დაკავება.
მისი თქმით, როცა დანაშაულია ჩადენილი, შესაბამისი სამართლებრივი რეაგირება სჭირდება.
„თქვენ გახსოვთ მისი უამრავი განცხადება პოლიტიკურ თემებზე. უფრო ღრმად არ მინდა შევიდე, როცა არის დანაშაული ჩადენილი, ამ დანაშაულს შესაბამისი სამართლებრივი რეაგირება სჭირდება“ , - განაცხადა კობახიძემ.
მისი შეფასებით, ელისო კილაძის განცხადებები სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსის, მამუკა მდინარაძის შესახებ, „აბსურდულია“.
„ აბსურდია. მან უკვე მეორედ გააკეთა ეს განცხადება. პირველი დაახლოებით ერთი წლის წინ გააკეთა. რამე რომ ჰქონოდა, რა თქმა უნდა, გამოაქვეყნებდა. ზოგადად, ბიტკოინების შესახებ ინფორმაცია არის კონფიდენციალური. პრაქტიკული კუთხითაც აბსურდული იყო მისი ეს განცხადება. მგონი, მისი ეს განცხადებები სერიოზულ კომენტარს არ იმსახურებს“, - განაცხადა კობახიძემ.