დღეს, 31 მარტს, ჩვენ კიდევ ერთხელ ვამტკიცებთ – საქართველოს არჩევანი თავისუფლებაა, – ამის შესახებ აღნიშნულია „სტრატეგია აღმაშენებლის“ ლიდერის, გიორგი ვაშაძის განცხადებაში, რომელსაც პარტიის პრესსამსახური ავრცელებს.
„დღეს, 31 მარტს, ჩვენ კიდევ ერთხელ ვამტკიცებთ – საქართველოს არჩევანი თავისუფლებაა! 34 წლის წინ, ამ დღეს, ქართველმა ხალხმა ერთხმად თქვა: დიახ, ჩვენ ვართ დამოუკიდებელი ქვეყანა! ეს იყო არჩევანი ღირსების, თავისუფლებისა და დამოუკიდებლობის სასარგებლოდ. ეს იყო გამარჯვება, რომელიც ერთიანობით მოვიპოვეთ!
დღეს, 34 წლის შემდეგ, ისევ იგივე ძალები ცდილობენ ჩვენი არჩევანის რევიზიას. ისევ უნდათ, რომ საქართველო მარტო დარჩეს, დასუსტდეს, კორუფციაში, სიღარიბეში და ქაოსში ჩაიძიროს. ისევ ცდილობენ ძალადობით და რეპრესიებით საქართველოს შეჩერებას. მაგრამ ჩვენი გზა ევროპისკენ მიდის! ჩვენი მომავალი უსაფრთხო, ძლიერი, განვითარებული, დაცული და ერთიანი საქართველოა! საქართველო ამ ბრძოლას ისევ იგებს! რადგან საქართველო ისევ ერთად დგას! რადგან თავისუფლება არასდროს მარცხდება!
დღეს, 31 მარტს, გავიდეთ და კიდევ ერთხელ ვაჩვენოთ ჩვენი ძალა, ერთიანობა და გამარჯვების რწმენა! გავაგონოთ ყველას – საქართველო არასდროს დაუბრუნდება წარსულს! ჩვენ წინ მივდივართ – გამარჯვებისკენ! გაუმარჯოს თავისუფლებას! გაუმარჯოს საქართველოს!“,- აღნიშნულია გიორგი ვაშაძის განცხადებაში.